Pandemi Önlemlerimiz

BİLGEATA YÖNETİM KURULU  KARARI

Sevgili velilerimiz ve siz değerli öğrencilerimiz;

Yaşadığımız şu zorlu günlerde hepimiz gibi sizler de çocuklarımızın pandemi sürecinde eğitimlerinin nasıl devam edeceğini endişeli gözlerle takip etmektesiniz. Kurumumuzun ve çalışanlarımızın hem fikir olduğu bir konu vardır ki  “Bir insanın en değerli varlığı çocuklarıdır”, dolayısı ile sizler en değerli varlıklarınızı bizlere emanet edeceksiniz bizler de bu bilinçle hareket etmekteyiz. Bu emanetin verdiği büyük sorumluluğu yüklenmek için aldığımız bir takım önlemleri sizlerle paylaşmak istiyoruz

 1. Her sınıfta öğrencilerimiz tekli sıralarda eğitimlerine devam edecekler.
 2. Sınıflarda öğrencilerin oturma planı, sosyal mesafe kuralları içerisinde uygulanmaktadır.
 3. Okulumuzda ilkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ile Fen ve Teknoloji Lisesi ayrı binalarda eğitim görecektir.
 4. Okula gelen her öğrencimizin ateşi ölçülerek dersliklere alınacaktır.
 5. Okulumuzda class menager sistemi ile her öğrencimizi ders içerisinde ve ders dışı zamanlarda takip eden öğretmenler bulunacak, sizleri çok sık bilgilendirecektir.
 6. Okulumuz 14.000m2 üzerine kurulu olduğundan her sınıf için ayrı oyun bahçeleri düzenlenerek sosyal mesafeye maksimum özen gösterilmiştir.
 7. Öğrencilerimizin çanta ve eğitim materyallerinin okulda kalmasına karar verilmiş öğrencilerimiz bunları yanında taşımasının önüne geçilmiştir.
 8. Teneffüs süreleri uzatılarak öğrencilerimizin kişisel temizliğini yaparak derse başlaması için personelimiz eğitime alınmıştır.
 9. Kapalı ortamların havalandırılması için devamlı temiz hava sağlayan özel havalandırma sistemi kurulmuştur.
 10. Okulumuzun her noktası öğrencilerimiz gittikten sonra “Sağlık Bakanlığı”nın uygun gördüğü dezenfektan ile dezenfekte edilecektir.
 11. Eğitim öğretim başladıktan sonra zorunlu haller dışında okulumuza ziyaretçi kabul edilmeyecek, kabul edilen ziyaretçilerimiz için okulumuzun ayrı bir noktasında görüşme sağlanacaktır.
 12. Giriş çıkışlarda kalabalığın önlenmesi için bahçenin farklı noktalarından yaş gruplarına göre çıkışları sağlanacaktır.
 13. Yemekhane ve kantin ise ortak alandan çıkarılmış her okul için ayrı binalarda ve sınıf oturma düzenine göre 2m2 kuralı çerçevesinde ayarlanmıştır.
 14. 2000m2 olan spor salonumuza sınıflarımız farklı zamanlarda alınacak ve her ders bitiminde başka bir sınıf için dezenfekte edilerek hazır tutulacaktır.
 15. Her okulun laboratuvarları ayrı olarak düzenlenmiş ve ortak kullanılan laboratuvar uygulamasından vazgeçilmiştir.
 16. WC ler ise her ders saatinde temizliği yapılarak yeni teneffüs saatine hazır hale getirilecektir.
 17. Okulda görev yapan tüm personele de sık aralıklarla sağlık taraması yapılacak ve  her kademedeki öğrencilere ve personelimize bu konuyla ilgili sürekli yetkili kişilerden seminerler yapılacaktır.
 18. Öğrencilerimizin kullandığı müzik aletleri kişiselleştirilecek ve her ders sonrası dezenfekte için oluşturulan birime verilecek, dezenfektesi bittikten sonra kullanabilecektir.